21.11.24 відзначають Всесвітній день відмови від куріння. В Державному навчальному закладі «Немирівський професійний ліцей» , практичним психологом Вечірко Н.М. цього дня була проведена година спілкування «Відмова від паління – безцінний дар самому собі» для здобувачів освіти 14 групи. Метою години спілкування є підвищення обізнаності здобувачів освіти про шкоду тютюнопаління та вейпів для організму підлітка, а також формування навичок здорового способу життя. Під час заходу акцентуватиметься увага на важливості відмови від шкідливих звичок, зокрема паління, як безцінного дару для власного здоров’я. Обговорювалися шляхи пропаганди здорового способу життя серед підлітків в рамках Всесвітнього дня боротьби з курінням. На завершення години спілкування підкреслюється, що відмова від паління та вейпів — це не лише важливий крок у збереженні здоров’я, але й свідоме рішення, яке забезпечить якісне, щасливе та довге життя. Кожен підліток може зробити вибір на користь здорового способу життя та стати прикладом для інших, що в свою чергу допоможе створити здорову, успішну та безпечну спільноту.
Ці висновки сприятимуть розвитку у підлітків позитивного ставлення до свого здоров’я, а також допоможуть їм усвідомити свою роль у суспільстві як носіїв здорових звичок і активних пропагандистів здорового способу життя.
Всесвітній день психічного здоров’я або День ментального здоров’я у світі та в Україні
Всесвітній день психічного здоров’я або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня щоб звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини. Наше здоров’я в першу чергу залежить від кожного з нас та наших рідних. Ми повинні навчитися зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а при необхідності – звертатися за допомогою до відповідних фахівців.
Тому в рамках Дня ментального здоров’я 10 жовтня 2024р. в Державному навчальному закладі «Немирівський професійний ліцей», практичним психологом Вечірко Наталією Миколаївною було проведено заняття з елементами тренінгу «Подорож до ментального здоров’я» серед здобувачів освіти І-ІІ курсу, де вони отримали знання про ментальне здоров’я, корисні поради як дбати про себе та оточуючих, обговорили фактори ,які впливають на ментальне здоров’я ,куди звертатися, якщо потрібна допомога, опанували техніки само релаксації. Особливо здобувачам освіти сподобалась вправа «Тепло серця», під час виконання, якої здобувачі освіти писали побажання один одному та приклеювали на велике серце групи . Було організовано акцію «Ментальне здоров’я .Як його зберегти.» та акцію «Скринька мудрих порад ментального здоров’я» метою яких- підвищення здатності щодо позитивного ставлення як до себе, так до свого здоров’я та життя, сприяти розставлянню пріоритетів та відділяти важливе від другорядного.
Будьте уважними один до одного та оберігайте власне ментальне здоров’я!
Бережіть себе !Знаходьте користь у кожному дні!
Квадробінг. Небезпека чи просто гра
Субкультура квадроберів набирає обертів в Україні. Все частіше їх можна побачити не лише у соцмережах, а й на вулицях міст. Останнім часом у різних інтернет-спільнотах все частіше можна почути термін "квадробери". Це явище викликає зацікавленість не лише серед поціновувачів аніме та поп-культури, але й серед нових користувачів, які хочуть розібратися, хто такі квадробери і чому їхній світ стає дедалі популярнішим.
В Державному навчальному закладі «Немирівський професійний ліцей» практичним психологом Вечірко Наталією Миколаївною було проведено виступ на засіданні класних керівників на тему: «Квадробінг. Небезпека чи просто гра». Було висвітлено хто такі квадробери, відміність їх від фурі, історією субкультури – квадробіки, обговорено переваги та недоліки квадробіки. Усі учасники засідання дійшли до висновку , що в зону ризику проявів даної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки від однолітків та дорослих! Дорослим слід бути більш обізнаними щодо молодіжних неформальних течій та субкультур, оскільки некерований процес їх впливу на психіку та поведінку дитини може призвести до негативних непоправних наслідків. Тож не будьмо байдужими до майбутнього наших дітей!
Одним із найтяжчих злочинів в усьому світі є торгівля людьми. Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням . З початком війни є великий ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми українців. Особливо, з огляду на те, що частина людей виїхали за кордон, частина переміщена всередині держави, між рідними втрачений зв’язок. Тому лише спільними зусиллями, ми зуміємо протистояти проблемі торгівлі людьми.
В Державному навчальному закладі «Немирівський професійний ліцей» з 14 жовтня до 18 жовтня практичним психологом Вечірко Наталією Миколаївною з метою підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти щодо причин , наслідків та механізмів торгівлі людьми; запобігання потраплянню молоді у ситуації, пов’язані з торгівлею людьми; популяризації правил безпеки під час міграції, привернення уваги до проблем примусової праці, підвищення ефективності виявлення осіб, причетних до таких злочинів, було проведено:
-акцію «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно.»
-флешмоб «Людина –не товар»
- перегляд та обговорення фільму «Станція призначення – Життя!»
- просвітницько – профілактичну гру «Рожеві окуляри»
- годину спілкування «Торгівля людьми – проблема ХХІ століття.»
- перегляд та обговорення коміксу «Твоє життя – твій вибір.»
- розповсюдження інформаційних буклетів щодо попередження торгівлі людьми.
Здобувач освіти 24 групи Вечірко М. взяв участь в обласному конкурсі на кращу інсталяцію, присвячену відзначенню Європейського дня боротьби з торгівлею людьми «Не стань живим товаром» . Назва інсталяції «Викрадені долі». Задум автора полягає в тому, щоб привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та показати, як ця жахлива практика викрадає свободу та руйнує життя постраждалих.
Інсталяція символізує обмеження, поневолення та втрату людської гідності, з якими стикаються жертви сучасного рабства. Вона покликана нагадати про небезпеку, яка існує в сучасному світі та закликає до спільної боротьби за свободу і права людей.